top of page
DSC07045.jpg

BIKE

NORGE PÅ LANGS 2024

NORSKO NA KOLE

Norge på langs (NPL) znamená "Norsko na délku". Cílem této cesty je dostat se z mysu Lindesnes na jihu Norska, až na daleký mys Nordkapp, nejsevernější místo Norska i celé Evropy. Nebo opačným směrem. Existuje pouze jedno pravidlo, musíš se pohybovat pouze vlastními silami. Trasu a způsob pohybu si každý vybírá sám. 

O projektu Norge på langs (NPL) jsem poprvé slyšela před třemi roky a myšlenka této cesty mě ihned nadchla. Seznámil mě s ní můj kamarád, který tuto cestu několik let plánoval a jeho snem bylo nejen cestu NPL dokončit, ale zároveň se pokusit o historicky první čistě trailový přeběh Norska a kompletní zachycení celého projektu filmovými kamerami. Pointou bylo spojení nejzajímavějších a nejrůznorodějších částí Norska do jednoho logického, čistého, těžkého a absolutně nádherného trailu. 

Jelikož hledal někoho spolehlivého a stejně nadšené do projektu, jako byl on sám, spojili jsme síly a já se na tuto cestu vydala s ním jako jeho support a podpora projektu. V roce 2022 se nám podařilo projekt dokončit a celá tato stránka je vlastně takovým průvodcem celé naší cesty.

 

NĚCO O MNĚ
 

Jmenuji se Radka Minksová a jsem profesionální fotografka původem z Rychlebských hor. Velkou část roku trávím v Norsku, kde se kromě focení dále věnuji natáčení, grafické tvorbě, marketingu, správě webů a sociálních sítí. 

Norsko se za poslední roky stalo mým druhým domovem a tento projekt mi umožní ho poznat zase úplně z jiné perspektivy. Jsem aktivní člověk, ráda poznávám a zkouším nové věci a energii do života mi doplňuje obrovská láska k venkovním sportům a aktivitám.

Věnuji se mnoha letním i zimním aktivitám, ale tato cesta bude moje první, co se bikepacking způsobu cestování týče. Projet si místa po nejodlehlejších horských silnicích, které jsem s obytnou dodávkou absolvovala před dvěma lety tentokrát v rámci vlastního projektu mi přijde jako skvělá příležitost si prožít tuto cestu znovu, jako připomínku a zároveň jako výzvu pro mě samotnou.

 

MŮJ ZPŮSOB NPL
 

Termín cesty: SRPEN - ZÁŘÍ 2024

Průměrná délka cesty je zhruba 3000 km v závislosti na tom, jakou trasu člověk zvolí. 

Trasu budu plánovat tak, abych se co nejčastěji pohybovala mimo hlavní a frekventované silnice a kde to bude možné budu volit spíše odlehlejší / vedlejší cesty. Ráda bych se pokusila najít co nejkrásnější a nejzajímavější trasu, která se na kole dá zažít. Celá cestu budu absolvovat sama, bez supportu. 

DJI_0323.jpg

MEDIÁLNÍ VÝSTUPY


 

1) SDÍLENÍ CESTY NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH 

Celý průběh cesty budu sdílet na svých sociálních sítích. Budou to autentické fotky a krátká videa přímo z cesty - jízda na kole, norská příroda, ale také všechny ostatní činnosti spojené s několikatýdenní túrou - base camp, potřebné vybavení, příprava jídla, stavění stanu, ranní a večerní rituály, apod. Při těchto činnostech mohu ukázat váš produkt a jeho využití a označit vaše sociálních média nebo web. Všechny tyto “insta-stories” budou uložena i pro budoucí sledovatele.

 

Postupně budu také zveřejňovat fakta o poloze, denní mapy, statistiky jízdy, apod.

 

Dále nabízím možnost zpracování recenze produktu, který budu mít šanci během cesty otestovat. Tato recenze může být zveřejněna na mých sociálních sítích nebo mohu sepsat blogový článek přímo pro váš web. Součástí budou samozřejmě i profesionální fotografie produktu, které pořídím před / během nebo po skončení cesty. 
 

2) KRÁTKÝ FILM

Kromě mobilního telefonu, na kterém budu produkovat většinu obsahu na sociální sítě mám v plánu si s sebou vzít i malou akční kameru, se kterou budu natáčet další důležité momenty a vše ostatní. Z nasbíraných materiálů bych po skončení projektu ráda sestříhala krátký autentický film o celé této cestě.


 

3) VIZUÁLNÍ MATERIÁLY VAŠEHO PRODUKTU

Ukázky práce:

Více ukázek na webových stránkách: https://arcticinmotion.com/photos/products-branding/

 

POTŘEBNÉ VYBAVENÍ

Pro svůj projekt hledám partnery, kterým myšlenka této cesty přijde zajímavá a rádi by se svými produkty staly její součástí. Jde především o podporu materiálním vybavením. Veškeré výstupy a možnosti propagace poskytnutého produktu během cesty najdete popsané výše (sekce - Mediální výstupy).

1) KOLO 

Tento projekt chci jet na Gravel kole, které zvládne přejezd po upravených asfaltových silnicích zároveň i jízdu po stezkách, trailech, horských cestách, na štěrku apod. Ráda bych navázala spolupráci s firmou, která by mi na tento projekt kolo darovala nebo případně po dobu trvání projektu vhodný typ kola zapůjčila.​ 
 

DSC06334.jpg

2) CYKLISTICKÉ BRAŠNY

Na cestě strávím vkuse minimálně jeden měsíc. Projekt není supportovaný, takže si veškeré vybavení povezu na kole s sebou. Při výbavě se budu snažit vybírat ultralight věci, abych měla možnost se co nejsvižněji s kolem pohybovat a zároveň bylo vše lehce sbalitelné. 
 

3) OBLEČENÍ + DOPLŇKY

e​

  • Set cyklistického oblečení + doplňky

  • Nepromokavá vrstva 

  • Funkční merino oblečení 
     

DSC06829.jpg

4) OSTATNÍ VYBAVENÍ

  • Vybavení na spaní 

  • Vybavení na vaření

  • Elektronika - GPS navigace, solární powerbanka

  • Jídlo na cesty

DSC09285.jpg
bottom of page